Kategorie
Archiwum

Hej hej hej, witamy w piękny dzień :)

Nasze dzisiejsze propozycje:

1. https://czasdzieci.pl/czytanki/id,89343a-_wszyscy_kochamy.html – wiersz „Wszyscy kochamy naszą stolicę”

http://zwiedzaj.blogspot.com/2010/07/m-aszczuk-znak_27.html – wiersz „Znak”

https://tatamariusz.pl/zbigniew-dmitroca-legenda-o-zalozeniu-gniezna/ – wiersz „Legenda o założeniu Gniezna”

2. https://www.youtube.com/watch?v=0oPokemvQ90 – Płynie Wisła, płynie

https://www.youtube.com/watch?v=QoXTz6yEy60 – Płynie Wisła, płynie – wersja instrumentalna

https://www.youtube.com/watch?v=HKiHrGivkqY – Krakowiaczek jeden

3. Trochę paprania 😀

Gniotek Potrzebujemy: balon, butelkę 500 ml, mąką ziemniaczaną, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

Wykonanie: na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balonu. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balonu. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę.

Dlaczego nie wsypujemy mąki przez lejek bezpośrednio do balonu? Odpowiedź jest prosta: do nienadmuchanego balonu nie zmieścimy tyle mąki, co do nadmuchanego i zamiast gniotka wyjdzie nam “flak”. Dlatego właśnie robimy to za pomocą butelki J Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze związujemy go i zabieramy się za dekorowanie. Na czubku głowy naszego Pana Gniotka przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię. Nasza zabawka jest już gotowa.

 

Bez z popcornu

Potrzebny będzie gotowy popcorn lub taki zrobiony w mikrofali, kilka liści oraz klej i arkusz papieru. Przyklejamy popcorn i liście, następnie malujemy „kwiaty” na fioletowo. Efekt jest naprawdę wspaniały, a zabawa przednia.

Miłe zabawy

Spokojnego weekendu

Wasz Zespół Świetlicy 🙂